Projekt TAJEMSTVÍ PŘÍBĚHŮ – JAK VZNIKÁ PŘÍBĚH

Vypravování patří mezi oblíbené slohové útvary. Rozhodli jsme se, že budeme naše příběhy vyprávět netradičně – formou VIZUÁLNÍHO VYPRÁVĚNÍ. Nejdříve jsme zhlédli krátký animovaný film. Všímali jsme si především struktury příběhu: ÚVODU, ZÁPLETKY, VYVRCHOLENÍ, ZVRATU, ZÁVĚRU a HLAVNÍCH POSTAV. Žáci si uvědomili, že hlavní postava ovlivňuje děj.

Poté jsme si položili otázku: CO KDYBY…? Co kdyby naše škola začala během pár minut stoupat k obloze? Co kdyby se začala rychle zvedat hladina moří? Co kdyby jedovaté chemikálie, které unikly z továrny, způsobily mutaci hmyzu?…Skupinky zapojily fantazii a vznikly podařené příběhy, v nichž žáci uplatnili své znalosti o struktuře příběhu a hlavní postavě.