Mateřská škola a základní škola při Dětské léčebně Křetín 12, příspěvková organizace

Hlavní stránka » Mateřská škola » Akce a projekty MŠ 2020-2021

Akce a projekty MŠ 2020-2021

ČARODĚJNICKÝ REJ

V pátek 30. 4. 2021 se na terase naší MŠ a v jejím okolí konala akce s názvem Čarodějnický rej. Pro děti a jejich rodiče byla připravena trasa s úkoly, které by měla zvládnout každá poctivá čarodějnice nebo čaroděj.

Děti společnými silami uvařily šumivý lektvar, odhodlaně se pustily do tajemných plechovek u pavučiny, vesele létaly na koštěti i skákaly v pytli. S velkou vervou prohazovaly utkanou síť míčky. Nezalekly se ani překážkové dráhy, přeskoků a prolézání. S přesnou muškou hodily kroužek do cíle.

Všechny čarodějnice, které jednotlivé úkoly úspěšně zvládly, dostaly vyznamenání, jež je opravňuje k užívání čar a kouzel, vaření lektvarů a létání na koštěti – Řád Čarodějnice.

Na celkovou atmosféru našeho dopoledne ve školce se můžete podívat na následujících fotografiích.

PŘÍCHOD JARA

V průběhu měsíce března jsme se s dětmi v mateřské škole věnovali příchodu jara. Zkoumali jsme, co se v přírodě v tomto období děje. Sledovali jsme, jak sníh kolem mizí. Seznamovali jsme se s prvními jarními květinami. Vyhledávali jsme o nich informace v encyklopediích, pozorovali jsme je na obrázcích a hledali venku v přírodě. A protože se nám v parku narodila kůzlátka, zabrousili jsme malinko mezi zvířátka a jejich mláďátka. Kreslili jsme, lepili, tvořili a venku na procházkách v parku užívali prvních teplých paprsků sluníčka. Avšak ve finále nám zima ukázala, že jaru svou vládu jen tak lehce nepředá a zasypala okolí naší školičky sněhem. A my, ačkoliv jsme se celou dobu věnovali jaru, jsme si užili parádní koulovačku a postavili sněhuláka. Tímto jsme se snad se zimou definitivně rozloučili.

Adventní posezení

V pátek 11. prosince 2020 se k příležitosti 3. adventní neděle konala již tradiční akce s názvem Adventní posezení. Na akci byli pozváni i rodiče dětí, aby s námi strávili kouzelné chvíle v předvánočním čase.

Připravena pro ně byla výroba sněhové vločky z chlupatých drátků a korálků, dále papírová hvězdička, kterou měli možnost si nazdobit podle svých vlastních představ. K dispozici byly pastelky, voskovky, prstové barvičky, třpytková lepidla.

A jak to všechno dopadlo? To zjistíte na následujících fotografiích.

PODZIMNÍ PROCHÁZKA

Podzimní procházka

V pátek 20. 11. 2020 se uskutečnila akce s názvem Podzimní procházka. Pozvali jsme rodiče dětí, aby se s námi vydali na malou procházku parkem, okořeněnou malými úkoly.

Jako první děti hledaly střípky vysypaných obrazů. Vítr si s nimi pohrál a rozfoukal je po louce hned vedle terasy MŠ. Děti ale mají bystré oči, a tak zmíněné střípky obrázků byly posbírané během chviličky a mohlo se skládat. Dále putovaly ke staré borovici, u které ze šišek vytvořily terč. Nastala usilovná bitva, kdo se trefí do jeho středu. Na parkovišti si vyzkoušely prolézt různě velikými obručemi a také slalom. Pod kaštany u rybníku, ze spadaných větviček a listí, společnými silami vytvořily domeček pro ježky a jiná zvířátka. Na louce u dřevěné veverky pak sbíraly různé listy, které pak společně poznávaly. Na závěr si vyzkoušely podlézt a přeskočit připravené překážky.

Na celou atmosféru společné procházky a také na to, jak se dětem jednotlivé úkoly dařily, se můžete podívat na následujících fotografiích.

PODZIMNÍ TVOŘENÍ

Podzimní tvoření

V pátek 23. 10. 2020 se navzdory mlhavému počasí uskutečnila akce v MŠ s názvem Podzimní tvoření. Děti společně s rodiči měly možnost vyrobit si skřítka Podzimníčka z přírodnin, které jsme s dětmi sbírali během pobytů venku. A jako bonus pro ně byly nachystány ve spodní části MŠ hravé úkoly.

Děti se do všeho pustily s vervou, s nadšením tvořily, hrály si. A tak se během chvíle (s malou pomocí rodičů) za oknem naší školky objevili malí pozoruhodní skřítci.

Celková atmosféra i skřítci jsou k vidění na následujících fotografiích.