Mateřská škola a základní škola při Dětské léčebně Křetín 12, příspěvková organizace

VÁNOČNÍ DÍLNIČKY

Již tradičně jsme zařadili před vánočními prázdninami tvořivé dílničky, ve kterých si žáci mohli vyrobit dárečky pro své blízké. Na čtyřech stanovištích byly připraveny známé i méně známé výtvarné techniky. A co si všechno mohli žáci vytvořit?

  • andílky a stromečky z papíru, vlněné zimní čepičky, přáníčka (monotisk), jednoduché motivy vytvořené  3 D perem (vánoční stromeček, hvězda, vločka)…

Pro žáky byly nachystány papírové taštičky (vyrobené na mechanickém lisu Big shot), které stačilo jen složit a dozdobit. Někteří žáci si vyzkoušeli poprvé práci s 3 D perem. (Jedná se o moderní techniku, která rozvíjí představivost, jemnou motoriku a kreativitu.) Atmosféru vánočních dílniček umocňoval nejen papírový betlém ilustrátora Karla Franty, ale také kratičké povídání o narození Ježíše Krista.