Začíná podzim

Přesně první podzimní den 23. 9. jsme se začali s žáky zabývat podzimními tématy. Nejenom v rámci prvouky, ale i ve volných chvílích. Žáci byli upozorněni na typické znaky podzimu – změna počasí, oblékání, změny v přírodě, sklizeň ovoce a zeleniny, chování živočichů atd. Vytvořena byla prezentace, kde bylo vše podstatné shrnuto. Žáci si mohli informace společně zopakovat.

K lepšímu porozumění dostávali žáci drobnější úkoly tvořivé i vědomostní. Např. jsme kreslili jablíčka, omotávali vlnou šablony listů, vykreslovali jablíčka, hrušky a dýně formou mandal. Žáci vypracovávali „Pětilístek“ na téma Podzim, doplňovali k podzimnímu obrázku všechno, co je napadne, když se řekne roční období podzim.

Připomněli jsme si svátek sv. Václava, podívali se na krátký kreslený film o jeho životě a na chodbě byla vytvořena nástěnka.