Mateřská škola a základní škola při Dětské léčebně Křetín 12, příspěvková organizace

Den bezpečnějšího internetu

Dne 8. 2. 2022 jsme si připomněli s žáky „Den bezpečnějšího internetu“. Tento mezinárodní den se slaví vždy druhé úterý v únoru už od roku 2004. Snahou tohoto dne s tématem „Společně za lepší internet“ je propagovat bezpečné a pozitivní využití digitálních technologií, zejména u dětí a mladých lidí.

V hodinách jsme si s žáky připomněli několik základních pravidel bezpečného pohybu v prostředí internetu. Rovněž jim byla poskytnuta informace, že spousta institucí připravila k tomuto dni informační materiály a videa, které mohou žáci shlédnout a doplnit si tak další informace, jak se na internetu chovat., Například Policie ČR na stránkách https://www.policie.cz/clanek/uzemni-utvary-krajske-reditelstvi-policie-kvk-zpravodajstvi-den-bezpecnejsiho-internetu-2022.aspx zveřejnila pravidla pohybu v prostředí internetu prostřednictvím čtyř krátkých spotů.