Mateřská škola a základní škola při Dětské léčebně Křetín 12, příspěvková organizace

USPÁVÁNÍ BROUČKŮ

V pátek 19. listopadu 2021 jsme se s dětmi a jejich rodiči vydali na poslední společnou procházku podzimní přírodou. Naším cílem bylo uložit ke spánku zvířátka a broučky a přivítat období zimy a blížící se dobu Adventu.

Děti nejprve pomohly veverce nasbírat dostatečnou zásobu šišek, a protože jsou stejně neposedné jako naše veverušky v parku, vytvořily z nich terč a vyzkoušely si hod na cíl. Dále vystavěly ze spadaného listí hromádky pro ježky, aby se mohly pěkně zachumlat a v klidu spát. Jako pavoučci prolézali různými skulinami. Vyzkoušely si, jak fungují mravenci v mraveništi. Zjistily, jak důležité je pravidlo počkat, až na mě přijde řada. Projevily velkou odvahu, stejně jako všichni broučci, berušky a další hmyz, když prolétává oknem, které se zavírá – naše děti probíhaly pod točícím se lanem.

Na závěr všichni společnými silami vytvořili z dostupných přírodnin postýlku pro broučky a řekli uspávací říkanku. Broučky jsme uspali a zima tak může přijít