Mateřská škola a základní škola při Dětské léčebně Křetín 12, příspěvková organizace

PŘÍCHOD JARA

V průběhu měsíce března jsme se s dětmi v mateřské škole věnovali příchodu jara. Zkoumali jsme, co se v přírodě v tomto období děje. Sledovali jsme, jak sníh kolem mizí. Seznamovali jsme se s prvními jarními květinami. Vyhledávali jsme o nich informace v encyklopediích, pozorovali jsme je na obrázcích a hledali venku v přírodě. A protože se nám v parku narodila kůzlátka, zabrousili jsme malinko mezi zvířátka a jejich mláďátka. Kreslili jsme, lepili, tvořili a venku na procházkách v parku užívali prvních teplých paprsků sluníčka. Avšak ve finále nám zima ukázala, že jaru svou vládu jen tak lehce nepředá a zasypala okolí naší školičky sněhem. A my, ačkoliv jsme se celou dobu věnovali jaru, jsme si užili parádní koulovačku a postavili sněhuláka. Tímto jsme se snad se zimou definitivně rozloučili.