Mateřská škola a základní škola při Dětské léčebně Křetín 12, příspěvková organizace

Masopustní veselice

Masopustní veselice

V závěrečném týdnu aktuálního pobytu dětí v mateřské škole jsme se věnovali tradici masopustu. A tak v pátek 21. února 2020 proběhla tradiční akce Masopustní veselice. Na akci byl pozván i doprovod dětí. Děti měly možnost obléknout si jakoukoliv masku, nebylo to však podmínkou.

Během dopoledne vítala děti paní učitelka převlečená za princeznu. Po svačince do mateřské školy zavítal i zmíněný doprovod dětí a samotná akce tak mohla začít.

Po uvítání všech byla Masopustní veselice zahájena veselým tancem, po kterém následovala hra soustředěná především na postřeh a rychlost – židličkovaná. Byla doprovázena veselým smíchem, ale i na slzičky došlo. Některým dětem bylo líto, že se nestihly posadit a vypadly tak ze hry. Další úkol prověřil sluch dětí. Zazněl zvuk krájení nožem, struhadla, pískot varné konvice, umývání nádobí i zvuk odšťavňovače. Dále proběhlo několik soutěží – děti a jejich doprovod si vyzkoušely kroket, opičí dráhu i závod na medvědích tlapkách.

Na závěr dopoledne měly děti možnost ukázat svým rodičům oblíbené hračky a společně si malou chvíli pohrát. Veselá nálada, smích a celková atmosféra akce je k vidění na následujících fotografiích.