Mateřská škola a základní škola při Dětské léčebně Křetín 12, příspěvková organizace

Podzimní procházka

Podzimní procházka

Zářijový pobyt v MŠ jsme v pátek 27. 9. 2019 zakončili společnou Podzimní procházkou s úkoly. Na tuto akci byl pozván i doprovod dětí. Počasí nás ráno vítalo deštěm, ale během dopoledně se umoudřilo a umožnilo nám tak plánovanou procházku zrealizovat.

Všichni jsme se sešli na terase u naší MŠ, kde jsme se společně přivítali písničkou. Odtud naše kroky vedly ke smrkům, kde děti čekal zahřívací úkol. Nasbírat popadané šišky na hromadu a později z nich společnými silami sestavit terč, na který si děti vyzkoušely hodit kroužky. Naše kroky potom směřovaly po cestě k rybníku, u kterého si děti ověřily, co všechno zjistily během pobytu v parku v uplynulých dnech. Společně pojmenovávaly dané přírodniny a chvíli na to si vyzkoušely, jakou mají paměť. Vše totiž zmizelo pod šátkem. Další zastávka naší procházky na louce u veverky prověřila mrštnost a rychlost všech dětí. Jejich úkolem bylo proběhnout pod točícím se lanem. I když lano některé lehce zasáhlo, děti to nevzdávaly a zkoušely proběhnout vesele a směle pořád dokola.

Procházka byla zakončena zapeklitým úkolem. Děti, vybavené krabičkami a lístečkem s instrukcí, se společně s rodiči vydaly hledat přírodninu podle určené barvy. Měly najít něco černého, hnědého, červeného, žlutého, zeleného a taky netypické pro podzim – něco modrého. Děti se dané aktivity nezalekly a za malou chviličku se sešly s plnými krabičkami. Z přinesených přírodnin nakonec sestavily obrázek.

Co modrého se v přírodě nachází? Odpověď a také celkovou atmosféru společného dopoledne najdete na následujících fotografiích.